Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Temný Lovec

Jdu večerní ulicí, plynová lampa nepravidelně problikává a jemný vítr si pohrává s listím na ulici. Je přesně 8:24 večer a já mám 6 minut na to, abych došel na roh Manlitonské a Grügretové.

Jsem vysoký muž snědé pleti, nosím dlouhý šedý plášť, lemovaný černou krajkou. Na hlavě mám klobouk podle poslední módy.

Živím se objasněním záhad, nemyslím tím vraždu manžela kvůli tučnému dědictví, mám rád nadpřirozeno,tajemno....mmmm, tajemno, s tímto slovem mě vždy zamrazí po zádech. Ale k věci. Co mám dělat na rohu oněch dvou ulic? Přišel mi anonymní dopis, že poblíž těchto ulic se dějí zvláštní věci, že zde dokonce straší.....babské řeči, strašidla nejsou, vždy jde jen o nějakou spiritistickou záležitost. Už mi zbývá jen pár odboček. Občas popoběhnu, abych nezmeškal.

„Tak tady někde by to mělo být“, říkám si polohlasně. Vytáhnu dopis a ještě jednou čtu podrobný popis místa, kde se údajně dějí nepochopitelné věci. „..., přesně tam, kde stín jedné lampy překrývá druhý....“ to mi teda pomohli, odfrknu si v duchu....“Hmm, jak tak koukám,tak na tomto místě se lampy kříží jedině....právě.....TADY!!!“ Stoupl jsem si na určené místo a nehybně čekal, co se bude dít....

Chcete vědět co se stane?? Počkejte si na další díl =)